Kłopoty po aktualizacji „Windows 10 April 2018 Update”

(Za www.komuterswiat.pl): „Windows 10 April 2018 Update udostępniono na początku tego tygodnia. System jest już dystrybuowany poprzez Windows Update, ale okazuje się, że nie bardzo lubi się z przeglądarkami firm trzecich. Ostatnio wspominano [..] o problemach z Firefoksem, ale te już udało się zażegnać. Okazuje się, że problemy występują także w Google Chrome.

Google Chrome w systemie Windows 10 April 2018 Update potrafi nieoczekiwanie się zawiesić. Do tego stopnia, że komputer nie reaguje na żadne polecenia. Nie działa nawet komenda CTRL + ALT + DEL. Wyjściem z sytuacji jest tylko twardy reset komputera.

Na ten moment nie ma więc sensownego wyjścia z tej sytuacji. Najlepszym wydaje się być zmiana Chrome’a na inną przeglądarkę. Przynajmniej do czasu, aż Google rozwiąże problemy. Nie wiadomo jednak, kiedy to dokładnie nastąpi. Pewnie w niedługim czasie, ale na aktualizację trzeba czekać.”

Informatycy Henwar.pl informują również o innych kłopotach aktualizacji  chociażby z pakietem MS Office: „Potwierdzam problem z pakietem MS Office 2013-2016. […] Na obecną chwilę, bez wydanej poprawki zalecam na szybko przywrócenie systemu do poprzedniej kompilacji Windows 10: nr 1709. Sam proces przywracania nie trwa długo… u mnie trwało to 5 min. (procesor i5, 8GB RAM, dysk SSD)”

Update: Microsoft szykuje poprawkę: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2018/18/windows-10-april-2018-update-sprawia-problemy-z-aplikacjami-microsoft-juz-szykuje-poprawke.aspx

Czytaj dalej ->

„Windows 10 April 2018 Update to system, który też powstawał w bólach. Jego premierę przesuwano z racji poważnego błędu, który powodował niebieskie ekrany śmierci. Tymczasem jeśli ciągle jesteście na etapie przesiadki na „dziesiątkę”, to pamiętajcie, że nowe okienka znajdziecie w sklepach zarówno w opcji Home oraz Pro.”

żródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2018/18/windows-10-april-2018-update-powoduje-problemy-z-google-chrome.aspx