Nie działa bluetooth w iPhone 5

bluetoothBluetooth służy do bezprzewodowego łączenia się z różnych urządzeń.  Dzięki temu możemy korzystać np. z bezprzewodowej klawiatury, zestawu głośnomówiącego w naszym samochodzie  lub wymieniać dane między urządzeniami. Większość urządzeń z bluetooth tak właśnie działa. Wyjątek stanowią iPhony, w których korzystanie z bluetootha jest bardzo ograniczone. Do czego więc możemy go wykorzystać? Do podłączenia zestawu słuchawkowego, zestawu samochodowego, słuchawek stereofonicznych lub też bezprzewodowej klawiatury. Najczęstsze problemy, to właśnie brak połączenia z innymi urządzeniami, a w przypadku iPhone5 dotyczą one sparowania telefonu z systemem audio w samochodzie.

Co zrobić jeżeli w naszym iPhone 5 bluetooth nie działa poprawnie?

Wyłącz bluetootha, a następnie zrób twardy reset urządzenia. Po uruchomieniu się iPhona ponownie włącz bluetootha.

Jeżeli ta prosta czynność nie pomogła możemy skorzystać z funkcji zapomnij urządzenie. Wchodzimy w Ustawienia / Bluetooth / klikamy ikonę i-iphone  (obok urządzenia z którym nie możemy się połączyć) / Zapomnij to urządzenie. Następnie ponownie sparuj iPhona z innym urządzeniem. Jak to zrobić?  Upewnij się, że w obu urządzeniach jest włączona funkcja bluetooth i znajdują się one blisko siebie. Ponownie wybieramy Ustawienia / Bluetooth / i w polu Moje urządzenia, wskazujemy urządzenie, z którym chcemy się połączyć.

Kolejnym krokiem w przypadku problemów z bluetooth jest zresetowanie ustawień sieci. Jak zresetować sieć? Wybieramy Ustawienia / Ogólne / Wyzeruj / Ustawienia sieciowe. Czynność ta wyzeruje ustawienia nie tylko bluetooth, ale również naszego wi-fi (wprowadzone hasła).

Co jeszcze może pomóc? Warto przeprowadzić aktualizację systemu operacyjnego iOS do najnowszej wersji. Opis jak to zrobić znajduje się tutaj.

Dla upewnienia się, że problem leży po stronie naszego iPhona 5 możemy spróbować połączyć akcesorium z innym urządzeniem z systemem iOS. Jeżeli akcesorium uzyska połączenie pozostaje już tylko kontakt z serwisem produktów Apple.