iPad nie ładuje się

Ładowanie nie odbywa się – to częsty komunikat pojawiający się po podłączeniu iPada do komputera poprzez port USB. Dlaczego nie da się w ten sposób naładować iPada, a nie ma tego problemu z iPhonem? Wszystkiemu winne są porty USB. W przypadku większości komputerów nie dostarczają one odpowiedniej ilości prądu, która jest potrzebna do naładowania iPada. Jak więc naładować nasze urządzenie?

Najbardziej skutecznym sposobem ładowania iPada jest podłączenie go do gniazdka elektrycznego przy pomocy ładowarki USB 10 W. Jeżeli po podłączeniu do gniazdka iPad nadal się nie ładuje, należy upewnić się, że zasilacz i kabel nie są uszkodzone. W przypadku każdego urządzenia Apple zaleca, aby do jego ładowania używać zasilacza i przewodu USB, które były do niego dołączone. W przypadku użycia akcesoriów innych producentów należy upewnić się, że posiadają certyfikat firmy Apple.

Jeżeli iPad pokazuje, że poziom baterii jest bardzo niski, oznacza to, że należy go ładować przez co najmniej 20 minut, aby można go było ponownie używać. Ponieważ iPad posiada baterię o dużej pojemności, czas potrzebny do jej pełnego naładowania to ok. 7-8 h. Wyłączenie iPada może również przyspieszyć jego ładowanie.