iPhone 5 problem z ładowaniem

Każdy użytkownik iPhone dobrze wie, że aby móc z niego korzystać urządzenie musi mieć naładowaną baterię. Zwykle nie stwarza to większych problemów. Jednak gdy pewnego dnia  zauważamy, że nasz iPhone 5 nie ładuje baterii pojawia się pytanie co zrobić? Oddać iPhona do serwisu, wymienić baterię, a może jest inny sposób? Postaramy się dostarczyć Wam kilku informacji, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

iPhone-5Wymiana baterii na nową ta myśl nasuwa się na samym początku. Jednak jedną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy sprawdzić jest gniazdo ładowania. Rzadko o tym myślimy, ale nasze kieszenie, torby, plecaki pełne są kurzu, który bez problemu dostaje się w najmniejsze nawet szczeliny naszego iPhona. Do wyczyszczenia gniazda nie używamy metalowych i ostrych przedmiotów, możemy użyć np. wykałaczki, szczotki do zębów, sprężonego powietrza. Czyszczenie wykonujemy bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić gniazda.

Jeżeli wyczyszczenie gniazda nie pomogło i nasz iPhone 5 ma cały czas problem z ładowaniem, możemy sprawdzić czy nie są uszkodzone zasilacz lub przewód do ładowania. Używanie akcesoriów, które uległy uszkodzeniu może być bardzo niebezpieczne.

iphone 5Warto również używać oryginalnych akcesoriów firmy Apple. W przypadku iPhona 5 używanie nieautoryzowanych ładowarek może doprowadzić do uszkodzenia układu U2 IC, który znajduje się na płycie głównej i kontroluje baterię. Jeśli nasz iPhone wykryje akcesorium niezgodne ze standardami Apple, pojawi się komunikat o nie obsługiwaniu go lub braku odpowiedniego certyfikatu.