Jak odblokować iPada

ipadKażde mobilne urządzenie firmy Apple można zabezpieczyć kodem dostępu. Jest to jedno z najlepszych zabezpieczeń naszego iPhone’a lub iPada. Niestety może być również bardzo kłopotliwe, jeśli zapomnimy kodu. W przypadku kilkukrotnego wpisania błędnego kodu, urządzenie zostanie zablokowane o czym zostaniemy poinformowani odpowiednim komunikatem. Bez podania poprawnego kodu nie ma możliwości zdjęcia blokady. Co zrobić w takiej sytuacji?

Istnieją trzy podstawowe sposoby, dzięki którym możemy iPada odblokować. Należą do nich:

  • odblokowanie iPada przy pomocy iTunes,
  • odblokowanie iPada przy pomocy iCloud,
  • odblokowanie iPada przy pomocy trybu awaryjnego.

iTunes
Przy pomocy iTunes możemy odblokować iPada tylko wtedy, gdy był on już wcześniej zsynchronizowany z komputerem. Podłączamy iPada do komputera przy pomocy kabla USB i uruchamiamy iTunes.Po zakończeniu przez iTunes synchronizacji i utworzeniu kopii zapasowej wybieramy opcję Odtwórz iPada / Odtwórz z archiwum iTunes. Wszystkie ustawienia zostaną zresetowane i przywrócona zostanie wskazana, przez nas kopia.

iCloud
Jeżeli na urządzeniu włączyliśmy wcześniej usługę Znajdź mój iPhone, możemy wymazać dane z iPada przy pomocy usługi iCloud. W tym celu wchodzimy na stronę icloud.com/find i logujemy się przy użyciu konta Apple ID. Następnie wybieramy Wszyskie urządzenia / wskazujemy nasze urządzenie / Wymaż. W tym momencie iPad zostanie wymazany, łącznie z kodem. Powyższy sposób jest możliwy tylko w przypadku, gdy iPad był połączony z internetem.

Tryb awaryjny
Jest to ostatnia możliwość dla użytkowników, którzy nigdy nie zsynchronizowali swojego urządzenia z programem iTunes, ani usługą iCloud. Po podłączeniu iPada do komputera uruchamiamy program iTunes i wymuszamy jego ponowne uruchomienie. W tym celu na urządzeniu należy wcisnąć i przytrzymać jednocześnie przyciski Włącznie/Wyłączanie oraz Home. Przyciski puszczamy dopiero w momencie pojawienia się na ekranie iPada ekranu trybu awaryjnego. Po pojawieniu się komunikatu: w iPhonie wystąpił problem wymagający uaktualnienia lub odtworzenia klikamy Odtwórz. W tym momencie wszystkie dotychczasowe ustawienia iPada zostaną wykasowane. iPad zostanie przywrócony do ustawień początkowych, a co za tym idzie nie będzie miał już kodu dostępu.