Jaki smartfon jest najlepszy?

Poszukując odpowiedzi na pytanie jaki smartfon jest najlepszy warto zapoznać się z opisem danych technicznych telefonu i jego funkcjonalnościami. Na co warto zwrócić uwagę?

System operacyjny
Trzy najpopularniejsze systemy znajdujące się w smartfonach to Android, iOs i Windows Phone.

  • Android – najpopularniejszy na świecie mobilny system operacyjny; jest uniwersalny i wydajny, przez co dostępny na większości obecnych na rynku smartfonów, a także na tabletach.
  • iOS – system operacyjny stworzony przez firmę Apple i dedykowanych jest dla jej produktów takich jak iPhon iPad, iPod touch.
  • Windows Phone – trzeci pod względem popularności, łatwy w obsłudze i funkcjonalny, system operacyjny dostępny na urządzeniach Nokia Lumia.

Wyświetlacz
Wysoka rozdzielczość wyświetlacza wpływa na lepszą jakość obrazu i większy komfort podczas oglądania filmów, grania, czytania ulubionych stron internetowych.

Dual SIM
Umożliwia korzystanie z dwóch kart SIM bez konieczności ich przekładania. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż karty mogą obsługiwać sieci różnych operatorów, a co za tym idzie nie musimy już mieć dwóch smartfonów w kieszeni.

Pamięć
W smartfonach nie korzysta się z dysków, a pamięci Flash. Niektóre modele mogą dysponować jedynie pamięcią wbudowaną bez możliwości jej rozszerzenia. Jeżeli planujemy rozszerzyć pamięć telefonu sprawdźmy czy ma możliwość dołożenia karty microSD.

Aparat fotograficzny
Piksele to właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę jeżeli interesuje nas dobra jakość zdjęć. Im wyższa wartość oznaczona symbolem Mpx tym lepsza będzie jakość zrobionych przez nas zdjęć.

Transmisja danych
Każdy smartfon wyposażony jest w dodatkowe moduły umożliwiające przesyłanie danych:

  • NFC (Near Field Communication) czyli lączność zbliżeniowa – to funkcja, która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz przesyłanie m.in. dokumentów, muzyki.
  • Bluetooth czyli łączność bezprzewodowa – umożliwia podłączenie smartfona z zestawem głośnomówiącym w samochodzie lub bezprzewodowymi słuchawkami, drugim smartfonem lub notebookiem.
  • GPS – odpowiada za lokalizację, może być używany jako nawigacja w samochodzie
  • 3G/4G – dostęp do Internetu
  • Wi-Fi – umożliwia dostęp do bezprzewodowego internetu.

Procesor
Jeśli oczekujesz, że Twój nowy smartfon będzie bezproblemowo obsługiwał nowe, wymagające gry i płynnie wyświetlał filmy HD, to zwróć uwagę na procesory 4 rdzeniowe lub lepsze.

Wodoszczelna obudowa
Kod IP (Ingress Protection) informuje nas o wodoszczelności obudowy. Za literami IP występują zazwyczaj dwie cyfry. Pierwsza z nich to odporność na cząstki stałe (0-6), a druga na wodę (0-9). Im wyższa cyfra, tym lepiej.

Pomożemy rozwiązać Twój problem :

Henwar.pl
od pon. do pt. w godz.: 9:00 -17:00
tel. 22 828 28 18
ul. Perzyńskiego 20
Warszawa