Ostrożnie z niektórymi bateriami w notebookach znanego producenta.

Program bezpieczeństwa dotyczący wycofania i wymiany akumulatorów w notebookach i przenośnych stacjach roboczych firmy HP

źródło: https://batteryprogram687.ext.hp.com

W styczniu 2018 roku firma HP we współpracy z państwowymi organami nadzorującymi ogłosiła globalny, dobrowolny program bezpieczeństwa dotyczący wycofania i wymiany akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. Akumulatory te mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń u klientów. Z tego powodu bardzo ważne jest sprawdzenie, czy akumulator jest objęty programem.

Akumulatory objęte programem były wysyłane z wybranymi urządzeniami HP Probook 64x (G2 i G3), HP ProBook 65x (G2 i G3), HP x360 310 G2, HP ENVY m6, HP Pavilion x360, notebookami HP 11 i przenośnymi stacjami roboczymi HP Zbook (17 G3, 17 G4 oraz Studio G3) sprzedawanymi na całym świecie od grudnia 2015 do grudnia 2017. Akumulatory objęte programem były również sprzedawane jako akcesoria lub montowane jako części wymienne przez firmę HP lub autoryzowany przez nią serwis.

Czytaj dalej ->

Wiele z akumulatorów wbudowano w urządzenia, co oznacza, że klient nie może przeprowadzać ich wymiany samodzielnie. Firma HP zleca bezpłatną wymianę akumulatorów klienta autoryzowanym technikom. Firma HP gwarantuje również aktualizację systemu BIOS. Dzięki niej akumulator zostanie wprowadzony w „Tryb bezpieczeństwa akumulatora”, co po podłączeniu zasilacza umożliwi bezpieczne korzystanie z notebooka lub stacji roboczej bez akumulatora. Akumulatory objęte programem należy natychmiast wprowadzić w „Tryb bezpieczeństwa akumulatora”.

Tryb bezpieczeństwa akumulatora nadaje się do użytku wyłącznie w przypadku akumulatorów objętych programem. Jeśli w procesie sprawdzania okaże się, że akumulator trzeba wymienić, należy zaktualizować system BIOS i ponownie uruchomić system. Podczas ponownego uruchamiania zostanie wyświetlona opcja włączająca tryb bezpieczeństwa akumulatora. W trybie bezpieczeństwa akumulatora następuje rozładowanie akumulatora. Ładowanie będzie możliwe dopiero po wyłączeniu trybu. Firma HP zaleca włączenie trybu bezpieczeństwa akumulatora, aby korzystanie z notebooka lub przenośnej stacji roboczej po podłączeniu do zasilacza było bezpieczne. Więcej informacji znajduje się na karcie FAQ na tej stronie internetowej.

Firma HP stawia bezpieczeństwo swoich klientów na pierwszym miejscu. Firma HP podejmuje aktywne działania informowania klientów. W zamian za każdy sprawdzony i podlegający wycofaniu akumulator otrzymają bezpłatnie nowy. Dla klientów mających do wymiany co najmniej 5 potencjalnie objętych programem akumulatorów, firma HP opracowała procedurę pomocy przy sprawdzaniu i zamawianiu. Szczegóły znajdują się na karcie FAQ na tej stronie internetowej.

Rozpoczęcie procedury

Uwaga: Programem objęta jest tylko część Ak64x i 65x, HP x360 310 G2, HP ENVY, HP Pavilion x360, notebookach HP 11 i przenośnych stacjach roboczych HP Zbook.

HP Battery Program Validation Utility sprawdzi, czy akumulator w Twoim notebooku jest objęty programem. Proces sprawdzania przy pomocy narzędzia zazwyczaj trwa krócej niż 30 sekund

Pobierz HP Battery Validation UtilityMinimalne wymagania systemowe dla narzędzia:
· System operacyjny Windows
· Microsoft .Net Framework 4.5.2
· HP Software Framework
Jeżeli wymagania minimalne nie są spełnione, pobierz program weryfikacyjny pełnego naładowania akumulatora, który instaluje wymagane struktury.

Nazwy notebooków, których akumulatory mogą być objęte programem

W poniższej tabeli znajduje się lista produktów firmy HP objętych programem. Firma HP zachęca użytkowników do sprawdzenia wszystkich akumulatorów wysłanych wraz z notebookami, zakupionych jako akcesoria lub dostarczonych jako części zamienne przez firmę HP lub autoryzowany przez nią serwis.

ProBook HP Probook 640 G2 HP ProBook 640 G3
HP ProBook 645 G2 HP ProBook 645 G3
HP ProBook 650 G2 HP ProBook 650 G3
HP ProBook 655 G2 HP ProBook 655 G3
ZBook HP ZBook 17 G3 HP ZBook 17 G4
HP ZBook Studio G3
x360 HP x360 310 G2
Pavilion HP Pavilion x360
Envy HP ENVY m6
11 HP 11 Notebook PC

* HP Zbook Studio G4 – Wadliwe akumulatory są zgodne z tym produktem, ale nie były z nim dostarczone.

źródło: https://batteryprogram687.ext.hp.com