Czy Twój iPhone 4s wyłącza się?

iphone-4sJeśli tak, wiemy co może pomóc rozwiązać ten problem. Sposobów jest kilka i każdy może wykonać je samodzielnie.

Pierwszy, a zarazem najprostszy, to twardy reset naszego telefonu. Jak zresetować iPhone 4s? Naciskamy jednocześnie dwa przyciski: zasilania i home i czekamy ok. 10 sekund, aż na ekranie naszego  urządzenia pojawi się logo Apple. Puszczamy przyciski, telefon uruchomi się ponownie.

Reset nie pomógł? Sprawdź baterię, podłączając do urządzenia ładowarkę. Jeśli iPhone się nie ładuje należy wymienić baterię.

Jeśli zrobiliśmy reset i sprawdziliśmy baterię, a nasz iPhone 4s w dalszym ciągu wyłącza się, można przeprowadzić aktualizację systemu operacyjnego iOS do najnowszej wersji. Ostrożności nigdy za wiele, dlatego przed wykonaniem aktualizacji warto zrobić kopię danych przechowywanych w naszym urządzeniu. W przypadku urządzeń firmy Apple służy do tego iTunes lub iCloud. Jak wykonać aktualizację iOS? Możemy to zrobić z poziomu urządzenia lub poprzez iTunes. Jeżeli robimy aktualizację w iPhonie wybieramy: Ustawienia / Ogólne/ Uaktualnienia / Pobierz i zainstaluj. Jeżeli chcemy użyć programu iTunes, podłączamy iPhone do komputera, uruchamiamy iTunes, wskazujemy nasze urządzenie, a następnie wybieramy Podsumowanie / Sprawdź uaktualnienia / Pobierz i uaktualnij.

Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych to ostateczność. Może jednak pomóc, jeśli wszystkie wcześniejsze sposoby ratowania naszego iPhona zawiodły. Jeśli zdecydujemy się na ten krok, pamiętajmy aby wcześniej zabezpieczyć dane które posiadamy, gdyż ich odzyskanie nie będzie możliwe. Jak przywrócić ustawienia fabryczne naszemu iPhonowi? Tak jak w przypadku aktualizacji systemu, możemy to zrobić bezpośrednio z poziomu naszego urządzenia lub za pomocą iTunes. W pierwszym przypadku w iPhonie wybieramy Ustawienia / Ogólne / Wyzeruj / Wymaż zawartość i ustawienia. W drugim przypadku podłączamy iPhone do komputera, otwieramy program iTunes, wskazujemy nasze urządzenie, a następnie wybieramy: Podsumowanie / Odtwórz / Potwierdzamy że chcemy  odtworzyć iPhone wybierając ponownie Odtwórz. Po usunięciu danych iTunes pobierze i zainstaluje najnowszą wersję oprogramowania. Teraz pozostanie już tylko skonfigurować od nowa naszego iPhone.