Wymiana baterii w iPhone 5

Bateria to jeden z najczęściej zużywających się elementów każdego telefonu. Jednak w przypadku iPhone 5 bateria to jeden z najsłabszych jego punktów. Na problemy z baterią w iPhone 5 zwróciła nawet uwagę firma Apple. Dla określonych nr seryjnych tego modelu będących w sprzedaży w okresie  od września 2012 do stycznia 2013 prowadzony był bezpłatny program wymiany baterii.

Jeżeli nasz iPhone 5 szybko się grzeje, a czas jego użytkowania po pełnym naładowaniu znacznie się skrócił, może to świadczyć o zużytej baterii. Zużyta bateria może również spuchnąć, uszkadzając przy tym ekran i obudowę. Oznaką puchnięcia baterii w iPhone 5 jest uginanie się ekranu, bądź jego odklejanie od ramki.

Wymianę baterii można zlecić specjalistycznemu serwisowi lub spróbować zrobić to samodzielnie. W każdym przypadku warto wcześniej zabezpieczyć wszystkie dane przechowywane w urządzeniu.

Do samodzielnej wymiany baterii będzie potrzebny zestaw odpowiednich narzędzi, który można kupić w internecie. Zawiera on plastikowe narzędzia do podważania, małą przyssawkę, śrubokręty.

Jak wymienić baterię w iPhone 5?

iphone-5-bateriaPo wyłączeniu iPhona odkręcamy dwie śrubki znajdujące się obok gniazda Lightning. Następnie ponad przyciskiem Home umieszczamy przyssawkę. Przy pomocy plastikowych narzędzi delikatnie podważamy z każdej strony przedni panel telefonu (ekran), zaczynając od dołu. Odginamy ekran, aż zobaczymy taśmy łączące ekran i płytę główną. Po odkręceniu metalowej płytki chroniącej gniazda delikatnie wypinamy taśmy, podważając je. Odkładamy ekran w bezpieczne miejsce. Następnie odkręcamy blaszkę chroniącą gniazdo baterii i wypinamy jej wtyczkę. Ponieważ bateria jest przyklejona, należy ją delikatnie podważać, aż do momentu wyjęcia. Po włożeniu nowej baterii, skręcamy iPhona wykonując wszystkie czynności w odwrotnej kolejności. Po skręceniu telefonu podłączamy telefon do ładowarki.

Pamiętaj! Jeżeli nie masz pewności, że wymienisz baterię poprawnie oddaj telefon do serwisu. Masz wtedy gwarancję, że nie uszkodzisz swojego iPhona 5.