Zegarek Apple Watch 3 nie odblokowuje Mac’a? Spokojnie.

Jeśli po włożeniu Apple Watch 3 na nadgarstek nie odblokowałeś(aś) nim swojego Mac’a, to nie martw się. Wkrótce producent udostępni rozwiązanie.

Źródło grafiki/Pictures source: iMore

Źródło i oryginalny tekst/source and original text: iMore

Apple Watch Series 3 i Mac (późny) 2013 lub nowszy współpracują ze sobą w taki sposób aby zapewnić bezpieczeństwo funkcji Auto Unlock komputera. Jeśli masz już serię 3 Apple Watch i automatyczne odblokowanie Mac’a nie działa, nie martw się. To nie dlatego, że najnowszy i najwspanialszy Watch Apple 3 nie obsługuje Automatycznego Odblokowania. To dlatego, że Twój Mac nie obsługuje obecnie modelu Apple Watch Series 3.

Poprawka nadejdzie MacOS High Sierra:

Czytaj dalej jak odblokować Mac’a za pomocą zegarka Apple Watch (także Serii 3) ->

Seria 3 wykorzystuje nowo zaprojektowany bezprzewodowy układ W2, który sprawia, że ​​Wi-Fi i Bluetooth są szybsze i bardziej wydajne. Teraz Mac musi „zająć się” tą technologią (w oprogramowaniu).

W chwili obecnej chip macierzysty W2 nie jest obsługiwany w macosie Sierra. Wkrótce, kiedy MacOS High Sierra zostanie udostępniony publicznie, będzie zawierać aktualizację, która będzie obsługiwać chip W2 dla Apple Watch serii 3.

Obecnie nie mamy oficjalnych informacji o tym, kiedy aktualizacja systemu zostanie dodana do MacOS Sierra (bez dopisku High) i starszych systemów operacyjnych, ale jest prawdopodobne, że firma Apple pracuje nad poprawką. Dlatego nie musisz aktualizować się do High Sierra na Mac’u, aby kontynuować używanie zegarka Apple Watch do odblokowania swojego komputera ze znakiem jabłka.

Więc trzymaj się mocno. To jeszcze zapewne parę dni i będziesz mógł(a) używać automatycznego odblokowania za pomocą swojego Series 3 Apple Watch na swoim Mac.

(koniec oryginalnego tekstu z  iMore)

 


 

Oficjalna instrukcja Apple jak odblokować swojego Mac’a (zalogować się do MacOS) za pomocą zegarka Apple Watch:

https://support.apple.com/pl-pl/HT206995
https://support.apple.com/pl-pl/HT206995

Jak używać automatycznego odblokowywania

Automatyczne odblokowywanie zapewnia Ci natychmiastowy dostęp do Twoich komputerów Mac, gdy masz na ręku zegarek Apple Watch. Wystarczy wybudzić komputer Mac i od razu można z niego korzystać — nie trzeba wpisywać hasła.

Przy pierwszym logowaniu po włączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera Mac albo wylogowaniu się z niego musisz ręcznie wprowadzić swoje hasło. Następnie zegarek Apple Watch będzie logował Cię automatycznie.

Automatyczne odblokowywanie działa, kiedy masz na sobie odblokowany zegarek i znajdujesz się w pobliżu komputera Mac. Jeśli to konieczne, zbliż zegarek.

Jak skonfigurować automatyczne odblokowywanie

 1. Upewnij się, że komputer Mac i zegarek Apple Watch spełniają wymagania systemowe tej funkcji:
 2. Upewnij się, że na Twoim koncie Apple ID włączone jest uwierzytelnianie dwupoziomowe, a nie dwustopniowa weryfikacja.
  Dowiedz się, jak przejść z dwustopniowej weryfikacji na uwierzytelnianie dwupoziomowe.
 3. Zadbaj, aby urządzenia miały następującą konfigurację:
  • Na komputerze Mac włączona jest funkcja Bluetooth.
  • Na komputerze Mac włączona jest funkcja Wi-Fi.
  • Komputer Mac oraz zegarek Apple Watch są zalogowane do usługi iCloud przy użyciu tego samego konta Apple ID.
   Na komputerze Mac wybierz kolejno menu Apple () > Preferencje systemowe, a następnie kliknij pozycję iCloud.
   Na telefonie iPhone otwórz aplikację Apple Watch, a następnie wybierz kolejno opcje Ogólne > Apple ID
   .
  • Zegarek Apple Watch jest zabezpieczony kodem.
   Na telefonie iPhone otwórz aplikację Apple Watch, a następnie stuknij pozycję Kod.
  • Komputer Mac nie udostępnia swojego połączenia internetowego.
  • Na komputerze Mac w obszarze preferencji Ochrona i prywatność wybrano opcję „Pozwalaj Apple Watch na odblokowywanie Maca”.
   Wybierz kolejno opcje Apple > Preferencje systemowe, kliknij opcję Ochrona i prywatność, a następnie kliknij kartę Ogólne.

Jeśli nie masz pewności, czy na Twoim komputerze Mac dostępne jest automatyczne odblokowywanie, przytrzymaj klawisz Option i wybierz kolejno menu Apple > Informacje o systemie. Wybierz sekcję Wi-Fi na pasku bocznym, a następnie po prawej stronie poszukaj pozycji „Automatyczne odblokowywanie: Obsługiwane”:

Okno programu Informacje o systemie

Data publikacji: